Užsakykite prekes tel. 86 2222 595 9-18 val. arba el. paštu info@mangas.lt
Prekių krepšelis
0 prekė(s) - 0,00 €
Jūsų prekių krepšelis tuščias!

LED,Plazma ar LCD?

LED,Plazma ar LCD?

   Iš esmės yra dviejų tipų televizoriai – LCD ir Plazma. Kita kategorija – LED, iš tikrųjų yra LCD tipas tik plonesnis ir sunaudojantis mažiau elektros energijos nei įprasti LCD. Dauguma šių ekranų siūlo gerokai platesnį stebėjimo kampą nei ankstesni ekranų tipai. Šiuo atžvilgiu geriausias būtų Plazmos ekranas, kuris suteikia beveik neribotą žiūrėjimo kampą (apie 160 laipsnių) tiek horizontaliai, tiek vertikaliai – ryškus vaizdas praktiškai iš bet kurios kambario vietos. Labai panašų žiūrėjimo kampą, naujausi modeliai net ir geresnį, turi LED televizoriai, o LCD turėtų rinktis tie, kurie ketina TV žiūrėti tiesiai, nes didėjant žiūrėjimo kampui, vaizdas tampa blankesnis ir tamsesnis.

LCD ar Plazma? – PAGRINDINIAI SKIRTUMAI

PLAZMINIAI TV:

   DIDESNIS EKRANAS – šiuo metu buitiniame lygmenyje plazminiai televizorių ekranai yra gaminami nuo 32 iki 63 colių įstrižainės (LCD buitiniame lygmenyje – nuo 13 colių iki 52 colių). Naujausiame „Panasonic“ plazminio televizoriaus modelyje ekrano įstrižainė siekia netgi 152 colius, tačiau tokio dydžio televizorius dar yra per brangus masinei vartotojų rinkai. Yra gaminami ir didesnių ekranų LCD televizoriai (“Sony” JAV rinkose parduoda ir 70 colių įstrižainės televizorius, o naujausias “LG-Philips” gamybos modelio ekrano įstrižainė siekia 100 colių), bet dėl aukštos savikainos jie dar nėra tiekiami vartotojų rinkoms. Todėl, jei ieškote didesnio televizoriaus už tą pačią kainą, rinkitės plazminį.

   GERESNIS SPALVŲ KONTRASTAS – Plazminiai televizoriai turi ryškesnes spalvas/aštresnį kontrastą nei LCD. Idealiomis sąlygomis (jokios pašalinės šviesos) plazminiai rodo geriau, nes jų ekranai turi atskirus pikselius, kurie būna įjungiami arba išjungiami, taip sukuriant sodresnę juodą spalvą ar geresnį spalvų kontrastą, nei LCD ekranuose, kurių vaizdo spalvų atkūrimo technologija yra kitokia. Todėl, jei ruošiatės dažniau žiūrėti televizorių tamsiose patalpose, rinkitės plazminį, jei – šviesiose – LCD, nes matiniai LCD ekranai atspindi nedaug šviesos.

 LCD TV:

   VAIZDO RYŠKUMAS – LCD ekrane, sudarytame iš atskirų kristalų, o ne dujų, kaip plazminiame, kiekvienas kristalas dėl savo mažų gabaritų įgalina atkurti ypatingai tikslų ir aštrų vaizdą. Todėl LCD ekrane vaizdą galima matyti ir žiūrint iš 178° laipsnių kampo, o plazminį – tik iš 160°. Žinoma, bet kuriuo atveju žiūrėti televizorių iš tokio kampo nėra malonu ir patogu. Tačiau, jei ruošiatės dažnai žiūrėti televizorių didelėje kompanijoje ir iš įvairių kampų, rinkitės LCD.

   YPATINGAS ŠVIESUMAS – LCD televizoriai geriau atrodo “realiame gyvenime”, kur pilna pašalinių šviesios šaltinių. Plazminiai ekranai yra padengti stiklo plokšte, kuri gali atspindėti šviesą, kas savo ruožtu blankina spalvas ir vaizdo kontrastą. Matiniai LCD ekranai atspindi nedaug šviesos ir gerai rodo apšviestose patalpose. Todėl, dėl intensyvaus galinio ekrano apšvietimo, LCD ekrane vaizdo kokybė net ir dienos šviesoje išlieka aukštesnė, nei plazminio.

   Vaizdo kontrastai, žymimi aprašymuose daug didesni skaičiais, bet gamintojai juos taip iškraipo, kad į juos geriau ir nežiūrėti. Visi rašo dinaminį kontrastą, ir patį maksimaliausią, todėl tais skaičiukai geriau nesivadovauti, o žiūrėti sava akimi, jei perkate parduotuvėje.  Philips, LG gamintojai televizorių specifikacijose dažnai nurodo tikruosius skaičius – “statinį kontrastą”, bet tampa ne tokiais patraukliais vartotojui, kai kiti rašo dinaminį 3 – 10 kartų didesnį. Vaizdo kontrasto santykis  nuo 2 000 000:1 iki 8 000 000:1 – būdingas tik LED televizoriams.
Naujausia LED foninio apšvietimo technologija leidžia perteikti šiuo metu skaidriausią, ryškiausios juodos ir realistiškiausių spalvų vaizdą.  LED užtikrina ypatingai sodrią juodą spalvą, o balti vaizdo plotai yra aiškūs ir puikiai įžiūrimi.  Kai kuriuose televizoriuose galime rasti atskirų LED segmentų, kurie esant tamsioms scenoms užgęsta. LED fono apšvietimas leidžia pagaminti ypač ploną televizorių, kurį galima kabinti ant sienos kaip paveikslą. LCD ekranai taip pat kabinami ant sienos, tik šie yra 5 – 8 cm pločio.

 


Užduokite klausimą:

El. paštas:


Klausimas: