Užsakykite prekes tel. 86 2222 595 9-18 val. arba el. paštu info@mangas.lt
Prekių krepšelis
0 prekė(s) - 0,00 €
Jūsų prekių krepšelis tuščias!

Kaip išsirinkti televizorių - ekrano dydis

Kaip išsirinkti televizorių - ekrano dydis

   Pirmiausia reikia išsirinkti tinkamą ekrano dydį.
Paprastai mažesni nei 30 colių (76 cm) televizoriai yra skirti miegamiesiems ar virtuvėms. Svetainėje ar kambaryje, kuriame nuolat būname ir praleidžiame vakarus, renkamės didesnius televizorius. Lietuviškos svetainės svetainei nelygios (butas, namas, salės ir t.t.), todėl nereikėtų pamiršti įstrižainės ir žiūrėjimo atstumo taisyklės.

Jei ketinate prie televizoriaus prijungti namų kino sistemą, įsitikinkite ar pasirinktas televizorius tinkamas visais aspektais, plius reikėtų palikti nuo sienos keletą centimetrų televizoriaus ventiliacijai. Jei vietos turite daugiau, galbūt įsigysite televizoriaus stalelį, kuriuose sukomplektuotos vietos būna televizoriaus priedams: media dvd grotuvams, vieta laidams, jungčių blokai.
    Jei Jūs keičiate esamą kineskopinį televizorių, dabartiniai dydžiai gali pasirodyti per dideli, bet patikėkite mumis – gana didelis HDTV ekranas yra nuostabus dalykas. Tiesą sakant, daugiau nei bet kurios kitos funkcijos, kurias aptarsime vėliau, ekrano dydis labiausiai vertas Jūsų investicijų.

   Taigi, kokios įstrižainės Jums reikia?
Jei norite televizorių pastatyti jau numatytoje ertmėje (pvz. sekcijoje), televizoriui turi likti dar bent po 6 colius (~15 cm.) vietos iš visų pusių tinkamai ventiliacijai.
Žiūrėjimo atstumas turi įtakos vaizdo kokybei ir žiūrėjimo pojūčiams. Vargu ar norėtumėte sėdėti arčiau kaip 1,5 karto ekrano įstrižainės ilgiui, ir toliau kaip dvigubam ekrano įstrižainės ilgiui. Pavyzdžiui, 50 colių televizorių žiūrėtume 75- 100 colių atstumu ( 1,9 m. – 2,5 m.). Daugelis žmonių jaučiasi patogiau žiūrėdami televizorių iš tolimesnio atstumo, tačiau kuo toliau esame nuo televizoriaus, tuo mažiau svaiginančių jausmų jis suteikia.

Žemiau pateikta lentelė su rekomenduojamais HDTV žiūrėjimo atstumais:

 

 

 

 

 

 

 


Užduokite klausimą:

El. paštas:


Klausimas: